Kamień z zębów - problem z głowy!

   W trosce o Państwa zdrowie wykonujemy szereg zabiegów, z których najważniejszym jest usuwanie osadu i kamienia nazębnego. Płytka nazębna, która pozostaje na zębach przez dłuższy czas, prowadzi do stanu zapalnego dziąseł i tkanek okołozębowych, co powoduje odsłonięcie korzeni zębów, czyli paradontozę. Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystujemy skaler ultradźwiękowy, który generując drgania o wysokiej częstotliwości rozbija kamień nazębny. Dzięki temu urządzeniu czas zabiegu zostaje znacząco skrócony w porównaniu z ręcznym rozbijaniem płytki, a Państwa dyskomfort zredukowany. Końcówka skalera chłodzona jest strumieniem wody, która prowadzi do powstania mikropęcherzyków działających bakteriobójczo, a także wypłukuje pozostałości skruszonego kamienia z powierzchni międzyzębowych.

   Zabiegiem uzupełniającym zdjęcia kamienia - jest piaskowanie, które pozwala na przywrócenie zębom ich dawnego blasku utraconego na skutek picia kawy, herbaty czy palenia papierosów. Pod ciśnieniem podajemy specjalny proszek ścierny (piasek) wraz z wodą i powietrzem. Jest to zabieg wysoce bezpieczny i bezbolesny, trwający zaledwie kilkanaście minut. Aby zwiększyć Państwa komfort związany z zabiegiem, wszystkie resztki pozostające po piaskowaniu – usunięty nalot, nadmiar wody i piasek – jest odsysany ssakiem zaraz przy powierzchni zęba. Podczas piaskowania chronimy również Państwa oczy specjalnymi okularami, które uniemożliwiają dostanie się piasku do oka – dbamy nie tylko o uzębienie naszych Pacjentów.

   Usuwanie kamienia i piaskowanie to zabiegi bezbolesne, jednak kierując się indywidualnym podejściem do każdego z Państwa oraz chęcią poprawienia komfortu zabiegów, mogą być one przeprowadzane w kilku etapach, bądź przy znieczuleniu miejscowym.

   Ostatnim krokiem na drodze do pięknych białych zębów jest polerowanie oczyszczonych powierzchni zębów przy pomocy specjalistycznych gumek, szczoteczek i past polerskich. Dzięki nim uzyskujemy nieskazitelnie gładką powierzchnię oraz usuwamy wyjątkowo trwałe naloty. Osad i kamień nazębny nie będzie już więcej Państwa utrapieniem!

Warto też przeczytać o profilaktyce w stomatologii: