Lakierowanie - fluoryzacja profesjonalna

   Zabieg ten służy wzmocnieniu szkliwa i ochronie przeciwpróchniczej. Najskuteczniejszy jest po uprzednim zdjęciu z zębów kamienia i innych osadów. Polega na pokryciu zębów specjalnym lakierem zawierającym fluor, który wnika w szkliwo zębów nadając im trwałość i stanowi skuteczną barierę przed bakteriami powodującymi próchnicę. Fluor oddziałuje na zawarte w szkliwie związki wapnia, które tworząc silne wiązania, słabiej rozpuszczają się w kwasach, pojawiających się podczas jedzenia. W naszym gabinecie do fluoryzacji używamy lakierów fluorkowych takich jak Fluor Protector. Polecany szczególnie dla naszych najmłodszych Pacjentów - lakier Duraphat. Zabieg może być stosowany zarówno do profilaktyki całego uzębienia, jak i wybranych miejsc.

   Prawie 90% past do zębów, płynów do płukania jamy ustnej dostępnych na rynku zawiera fluor, dlatego możecie Państwo zastanawiać się, po co wykonywać takie zabiegi w gabinecie, skoro można użyć domowych sposobów. Tajemnica tkwi w stężeniu fluoru w preparatach używanych przez lekarzy stomatologów, które jest wiele razy wyższe niż w tych zakupionych w aptece. Przy tak wysokim stężeniu, preparaty te może nakładać tylko doświadczony stomatolog i tylko w jego rękach są one bezpieczne, ponieważ nałożone nieprofesjonalnie mogą powodować skutki uboczne, takie jak przebarwienia. Dodatkowym atutem zabiegu wykonywanego w gabinecie jest to, że fluor w formie lepkiego lakieru zasychającego na zębach dostępny jest dla nich dużo dłużej niż podczas mycia zębów i dzięki temu uwalniany jest stopniowo. Fluoryzacja profesjonalnymi preparatami zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienie próchnicy nawet o 40% oraz zdecydowanie zmniejsza odkładanie się kamienia nazębnego. Zabieg ten polecamy również dla Pacjentów leczonych aparatami stałymi oraz dla tych z Państwa, którzy cierpicie na nadwrażliwość szyjek zębowych. Zabieg ten powinien być powtarzany co 6 miesięcy u Pacjentów dorosłych oraz co 2-3 miesiące u dzieci.

   Zapraszamy Państwa na kompleksową usługę zdjęcia kamienia, piaskowania i fluoryzacji podczas jednej wizyty. Zaoszczędzą Państwo czas, pieniądze, a zyskają piękny uśmiech i to już w niecałą godzinę.

Warto też przeczytać o profilaktyce w stomatologii:
Masz dzieci? Zobacz jak dbać o ich zdrowe zęby: