Stomatologia zachowawcza

   Czasami mimo szczerych chęci i sumiennego poddawania się zabiegom profilaktycznym, stomatolog musi sięgnąć po swoją broń w walce z próchnicą jaką jest stomatologia zachowawcza. Jej istotą jest leczenie najpopularniejszej choroby dotykającej nasze zęby – próchnicy. Natomiast jej celem jest utrzymanie zębów w ich naturalnym kształcie i kolorze.
   W naszej klinice dysponujemy wypełnieniami światłoutwardzalnymi najnowszej generacji. Wszystko po to, by uszkodzony ząb odzyskał swój naturalny blask i funkcjonalność, a jego rekonstrukcja wykonana była estetycznie. Szybko postępujący rozwój w dziedzinie rekonstrukcji umożliwia zdecydowane skrócenie czasu leczenia, a także coraz lepsze efekty kosmetyczne. Nasi lekarze stomatolodzy śledzą najnowsze badania i jeśli tylko dziedzina stomatologii zachowawczej ma do zaoferowania coś, co umożliwia lepsze leczenie Pacjenta, jak najszybciej wdrażamy to w proces leczenia.
Bezbolesność zabiegu zapewniona - strach ma tylko wielkie oczy

   Gdy już przed wizytą u stomatologa w uszach rozlega się Państwu charakterystyczny dźwięk wiertła a strach paraliżuje - prosimy się nie obawiać. Rozwój techniki doprowadził do tego, że wszystkie zabiegi przeprowadzane w naszej klinice są bezbolesne. By już na starcie rozwiać Państwa obawy zapewniamy, że jeśli zabieg może wiązać się z Państwa niekomfortowym samopoczuciem zaproponujemy znieczulenie, które zniesie ból podczas zabiegu. Lekarz stomatolog przy wyborze dawki znieczulenia uwzględni Państwa stopień wrażliwości na ból, jak również rozległość ubytku.

Wyznajemy zasadę, że ból przy borowaniu zastępujemy dobrym samopoczuciem podczas zabiegu.