Plomba - z łacińskiego PLUMBUM oznaczającego ołów

   Już w starożytnym Rzymie Aulus Cornelius Celsus – ówczesny medyk – proponował swoim pacjentom leczenie ubytków ołowiem. Nazwa została ta sama, natomiast techniki i metody w dzisiejszych czasach uległy zdecydowanej zmianie. Dzięki wykwalifikowanemu zespołowi lekarzy stomatologów oraz specjalistycznej aparaturze proponujemy Państwu usługi najwyższej jakości. Wypełnienia, które wykonujemy są niezwykle estetyczne, a materiały, których używamy wzorowane są na naturalnej tkance zęba i przywracają mu jego pierwotny kształt.

   Z kompozytów, które stosujemy do wypełniania ubytków, można idealnie dobrać kolor Państwa naturalnego uzębienia. Rewelacyjnie sprawdzają się one również w leczeniu zębów przednich. Niektóre kompozyty zawierają także fluor, co przyczynia się do ich profilaktycznego działania. Gdy ubytek jest duży wzmacniamy go sztyftem tytanowym, który stanowi doskonałą podporę dla wypełnienia.

   Podczas, gdy zniszczenie jest tak rozległe, że plastyczne wypełnienia nie będą skutecznym rozwiązaniem, wówczas proponujemy naszym Pacjentom wkłady koronowe, tzw. onlay lub inlay. Wkłady wykonane są z kompozytu laboratoryjnego, ceramiki lub stopów złota, co w istotny sposób wpływa na ich stabilność i odporność na uszkodzenia. Ich wykonaniem zajmuje się pracownia protetyczna, a gotowe wkłady koronowe przytwierdza się cementem kompozytowym.