Wybielanie zębów bezpiecznym sposobem na gwiazdorski uśmiech

   W naszej klinice stosujemy wiele technik wybielania zębów, które dobieramy indywidualnie dla każdego z Państwa po przeprowadzonym wcześniej wywiadzie. Pod okiem lekarza stomatologa jest to zabieg bezpieczny i pewny. W żadnym stopniu nie pogarsza on kondycji zębów ani nie niszczy szkliwa. Przed wybielaniem polecamy wyleczenie zębów, a także zdjęcie z nich kamienia oraz wszelkich osadów. Zabieg najbardziej skuteczny jest przy naturalnie ciemniejszych zębach oraz przebarwieniach. Stosowanie antybiotyków również może przyciemnić zęby, jednak w tym wypadku leczenie może trwać dłużej. Nie uzyskamy jednakowej bieli u wszystkich Pacjentów, różnice mogą wynikać z budowy zęba oraz pochodzenia przebarwień.

Proponujemy Państwu następujące metody wybielania zębów:

System gabinetowy
   Jest skuteczny zarówno przy wybielaniu pojedynczego zęba, jak również całego łuku. Cały zabieg trwa ok. 30-60 minut, a efekt widoczny jest bezpośrednio po skończonym zabiegu. Podczas wizyty trzykrotnie nakładany jest żel wybielający, w którym zawarte są nadtlenki usuwające przebarwienia. Następnie naświetla się zęby specjalną lampą BEYOND.
  • halogenowy akcelerator wybielania emitujący zimne niebieskie światło, diodowa lampa polimeryzacyjna oraz opcja terapii laserowej (LLLT)
  • Najsilniejsze światło halogenowe z dostępnych na rynku, klinicznie udowodnione rezultaty wybielania, gwarantujące najlepszy efekt w porównaniu z systemami plazmowymi I diodowymi*
  • Unikalna technologia światła LightBridg
  • Opcja wybielania obydwu łuków zębowych z możliwością wyboru siły wybielania: łagodna, normalna lub intensywna dla perfekcyjnego efektu wybielania dostosowanego do indywidualnych potrzeb pacjenta
  • Opcja wybielania pojedynczych zębów dla precyzyjnego rezultatu zabiegu przy pojedyńczych zębach
  • Wbudowana lampa polimeryzacyjna LED: dwu zakresowa długość fali do wykorzystania przy zabiegu wybielania jak również do utwardzania kompozytów oraz bariery na dziąsła

System domowy

   Lekarz stomatolog przygotowuje specjalne nakładki na zęby Pacjenta. Wkłady należy założyć na noc lub nosić przez ok. 3 godziny w ciągu dnia. Efekty widoczne są już po pierwszej nocy, ale by rezultat był trwały należy powtarzać ten zabieg przez 7-14 dni. Pomysłów na wybielanie zębów w domowy sposób było już wiele: soda oczyszczona, sól, węgiel. Ich istotą było silne szczotkowanie zębów. Zdecydowanie nie radzimy w ten sposób upiększać swojego uśmiechu. Jeśli nie chcą Państwo zniszczyć swojego szkliwa zapraszamy po profesjonalną poradę do naszego gabinetu.
Wybielanie martwych zębów

   Jeżeli ząb leczony kanałowo jest dobrze wypełniony i nie tworzy się wokół niego żaden stan zapalny, można przejść do jego wybielania metodą wewnętrzną. Lekarz stomatolog umieszcza w zębie środek wybielający na kilka dni. Tę czynność powtarza do momentu kiedy wybielany ząb jest jaśniejszy od sąsiadujących. Przez około 2 tygodnie ząb ściemnieje naturalnie i nie będzie się odróżniał od pozostałych. Podczas leczenia ząb nie powinien boleć, gdy tak się stanie należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem stomatologiem.