Korony pełnoceramiczne

   Wykonane są na podbudowie z cyrkonu, co gwarantuje ich doskonałą estetykę, wytrzymałość i trwałość. Są doskonałe zarówno do przedniego, jak i bocznego łuku zębowego.


   Co decyduje o ich najwyższej jakości? Przede wszystkim sposób ich powstawania oraz materiał konstrukcyjny. Do ich wytworzenia wykorzystujemy proces CAD/CAM, który we współczesnej stomatologii jest niezwykle zaawansowany technologicznie. CAD (Computer Aided Design) to wspomaganie komputerowe projektowania korony i wykorzystywanie komputera w każdej fazie jej powstawania. Natomiast komputerowy system CAM (Computer Aided Manufacturing) ma za zadanie wspomóc wytwarzanie korony oraz połączyć etapy projektowania i wytwarzania. Istotne jest również to, że system ten przetwarza dane wprowadzone podczas projektowania – czyli obiekty w 3D – na instrukcje dla urządzenia obrabiającego, które z materiału tworzy odpowiednie modele na ekranie monitora. W związku z tym, że cały proces wytwarzania korony sterowany jest komputerowo, możemy być pewni, że korona będzie wykonana z idealną precyzją. Porcelanowa struktura będzie miała wszędzie taką samą grubość oraz będzie charakteryzowała się doskonałą szczelnością.


   Materiałem konstrukcyjnym stosowanym do tworzenia koron pełnoceramicznych jest tlenek cyrkonu. Jego cechą charakterystyczną jest duża przezierność świetlna, dzięki czemu korony nabierają naturalnego wyglądu do złudzenia przypominającego prawdziwe zęby. Jest to materiał niezwykle wytrzymały i odporny na ścieranie. Co więcej korony wykonane z tego materiału wykazują biozgodność, czyli nie będą powodowały objawów alergicznych.