Korony - alternatywą dla rozległych wypełnień i licówek.

   Chcielibyśmy, aby zęby służyły nam przez całe życie, niestety wymaga to dużej systematyczności i dbałości. Kiedy zęby dopada rozległa próchnica, leczenie kanałowe lub mechaniczne ułamanie możecie Państwo załamać ręce...

...albo przyjść do naszej kliniki. Dla naszych lekarzy stomatologów nic nie jest straszne i nic nie stoi na przeszkodzie do rekonstrukcji pięknego uśmiechu. W przypadku, gdy zniszczenia zęba są na tyle rozległe, że nie można ich odbudować ani materiałem kompozytowym, ani licówką, polecamy naszym Pacjentom wykonanie koron. W zależności od indywidualnych potrzeb korony mogą być przytwierdzone do własnego zęba, jak i do implantu. Podstawową zaletą koron jest to, iż wzmacniają i odbudowują ząb nadając mu prawidłowy i naturalny kształt.
Etapy wykonania koron

Rodzaje koron
   Korony różnią się między sobą tym, na jakiej podstawie są budowane. W ofercie posiadamy wszystkie dostępne rodzaje koron.

CYRKON
   Naszym Pacjentom proponujemy przede wszystkim korony pełnoceramiczne, które są najlepszym rozwiązaniem zarówno zdrowotnym, jak i estetycznym. Materiał, z którego są wykonane w sposób idealny imituje naturalny ząb. Ich innowacyjność polega na zastosowanym materiale – tlenku cyrkonu, który jest niezwykle trwały, wytrzymały i odporny na ścieranie. Jest bardzo dobrze tolerowany przez organizm ludzki i nie powoduje uczuleń. Warto wspomnieć, że tlenek cyrkonu stosowany jest z powodzeniem od 30 lat w rekonstrukcjach stawów biodrowych.

METAL / PORCELANA
   Wykonujemy również korony na podbudowie stalowej, które wykorzystywane są do rekonstrukcji odcinków bocznych. Te jednak w kwestii estetycznej ustępują miejsca pełnoceramicznym, ponieważ dzięki obecności metalu (którego oczywiście nie widać), zmieniają odbicie światła, a tym samym ząb traci na naturalności. Są jednak bardzo trwałe, lekkie, doskonale umacniają i przylegają do podłoża, do którego są przymocowane.

ZŁOTO / PORCELANA
   W przypadku kiedy ryzyko próchnicy wtórnej jest duże, przy głębokich zniszczeniach zębów oraz u pacjentów z obciążeniami ogólnoustrojowymi - polecamy korony na podbudowie ze złota. To materiał już od dawna stosowany i ceniony w stomatologii. Zapomnijmy jednak o złotym uśmiechu, w naszej klinice bardziej cenimy ten lśniący, biały. Złoto stanowi podstawę - podbudowę, pokryte jest odpowiednią porcelaną z którą tworzy estetyczne uzupełnienie zniszczonego zęba.