Mosty - sztuka inżynierii w stomatologii

   Mosty są uzupełnieniem trwałym, które wykorzystuje pozostałe zęby Pacjenta do wypełnienia luki. Konstrukcja mostu wspiera się na zębach filarowych, które należy oszlifować, tak by możliwe było osadzenie przęsła w postaci zębów protetycznych. W związku z tym, że jest to rozwiązanie stałe, posiada wiele zalet. Do najważniejszych należą między innymi wygoda w użytkowaniu, komfort oraz idealny efekt estetyczny. Przy ich użytkowaniu nie czuje się różnicy między swoimi naturalnymi zębami a tymi wstawionymi przez lekarza stomatologa.

Mosty adhezyjne - szlifowaniu zębów mówimy nie!

   Przy mostach konwencjonalnych główną niedogodnością może być konieczność szlifowania zębów sąsiadujących z luką – co może stanowić dla Pacjenta problem. Istnieje jednak sposób pozwalający ominąć tę niedogodność. Są to tzw. mosty adhezyjne (kompozytowe). Przy wykorzystaniu tej technologi nie naruszamy żadnych Państwa zdrowych zębów. Istotą mostów adhezyjnych jest materiał, którego używamy do przytwierdzenia mostów – niezwykle nowoczesne oraz zadziwiająco trwałe włókno szklane.
   W naszej klinice do wytworzenia zarówno koron jak i mostów stosujemy materiał kompozytowy, porcelanę lub materiał pełnoceramiczny.