Protezy ruchome

   Rodzajów protez ruchomych jest wiele, dla każdego naszego Pacjenta indywidualnie dobieramy najodpowiedniejszą.

Proteza osiadająca
   Proteza osiadająca wykonana z substancji akrylowej jest polecana w przypadku gdy nie ma możliwości innego rozwiązania w uzupełnieniu wielu braków zębowych lub całościowego bezzębia.

Proteza typu OVERDENTURE
   Jest to taki typ protez ruchomych, które pokrywają korzenie i uzupełniają resztkowe uzębienie dzięki systemowi zatrzasków. Protezy te chronią kości szczęk przed zanikiem. Dla pacjenta są dużo bardziej komfortowe niż protezy osiadające oraz spełniają wyższe kryteria estetyczne. Przy użytkowaniu tego typu protez szczególną uwagę należy przykładać do utrzymywania codziennej higieny jamy ustnej oraz do regularnych wizyt u lekarza stomatologa.

Proteza natychmiastowa
   Jeszcze przed usunięciem zębów wykonuje się wszelkie czynności protetyczne, aby po ekstrakcji uzębienia Pacjent nie musiał czekać na protezę. Dzięki temu nie trzeba rezygnować z pracy bądź kontaktów towarzyskich, komfort życia jest utrzymany. Przy jej użytkowaniu należy pamiętać o regularnych wizytach u lekarza stomatologa, jak również przestrzegać zasad higieny jamy ustnej. Protezy natychmiastowe są wykonane na czas przygotowania protezy docelowej.

Proteza szkieletowa
   Jest rozwiązaniem tradycyjnym i solidnym konstrukcyjnie. Podtrzymywana jest nie tylko dziąsłami i błoną śluzową, ale również zębami, co powoduje brak zanikania kości. Wykonana w naszej klinice wykazuje się dużą trwałością, co oznacza, że będzie służyć naszym Pacjentom przez długie lata.