Implantologia

PRAKTYKA IMPLANTOLOGICZNA - Licencja PSI NR 24

   Implanty to kolejne, cieszące się coraz większą popularnością rozwiązanie dla osób cierpiących na braki w uzębieniu. Wciąż są udoskonalane i unowocześniane, dzięki czemu stały się najnowocześniejszą techniką chirurgiczno-protetyczną spełniającą wszystkie Państwa potrzeby zarówno te estetyczne, jak i zdrowotne. Przewagą implantów nad standardowymi pracami protetycznymi jest to, że przed ich wstawieniem nie trzeba szlifować zdrowych, sąsiadujących z luką zębów. Warto też dodać, że implanty minimalizują zanik kości. Ponadto zapewniają znacznie wyższy komfort użytkowania oraz naturalny, piękny uśmiech. Dzięki czemu w znaczący sposób poprawiają jakość Państwa życia.


Co to takiego - ten implant?
   Jest to niewielkich rozmiarów śruba, umieszczana w kości Pacjenta i imitująca korzenie, wraz z koroną protetyczną. Śrubę wykonuje się z cyrkonu lub tytanu. Materiały te, stosowane z dużym powodzeniem w ortopedii, są doskonale akceptowane przez ludzki organizm i traktowane jak jego własna tkanka. Nie powodują żadnych reakcji alergicznych, a po kilku tygodniach dochodzi do zrośnięcia się implantu z kością. Lekarze stomatolodzy nazywają to osteointegracją. Można zatem powiedzieć, że implant oszukuje organizm i wmawia mu że jest on jego integralną częścią.

1-naturalny ząb
2-Implant stomatologiczny
3-korona


Przebieg wszczepiania implantu
   Podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej, lekarz stomatolog wykonuje dokładny przegląd stanu jamy ustnej i uzębienia, wraz z wszelkimi niezbędnymi zdjęciami i pomiarami. Dzięki pracowni radiologicznej, znajdującej się w naszej klinice, wykonanie cyfrowego zdjęcia pantomograficznego nie stanowi żadnego problemu i nie wymaga od Pacjenta kolejnych wizyt. Dzięki nim można dokładnie zbadać stan kości i zaplanować leczenie.

   W czasie samego zabiegu lekarz stomatolog odsłania kość i wykonuje otwór, w który zostaje wszczepiony implant. Zabieg trwa do 60 minut. Przeprowadzony jest w znieczuleniu, co gwarantuje, jego bezbolesność. Podczas etapu gojenia można korzystać z protez standardowych.

   Następnie technik protetyk wykonuje dla Państwa nowe zęby, które, przy odpowiednim doborze materiału i koloru, będą wyglądały jak naturalne. Państwu pozostaje czerpać satysfakcję z pięknego, zdrowego uśmiechu oraz przyjemność ze swobodnego gryzienia pokarmów, na jakie tylko mają Państwo ochotę.

A gdy zapodziało się kilka zębów?
   Jeszcze do niedawna Pacjenci z wieloma ubytkami, byli skazani na użytkowanie niewygodnych ruchomych protez. Zwłaszcza dolna proteza utrzymywała się jedynie na błonie śluzowej, co powodowało, że była w ciągłym ruchu. Nie jest to ani komfortowe, ani wygodne w codziennym życiu. Natomiast górna proteza, która trzymała się podniebienia powodowała problemy w mówieniu. Dzięki implantom mogą Państwo znów poczuć się swobodnie i pięknie, ponieważ wszystkie te niedogodności znikają.

   Gdy żuchwa jest pozbawiona zębów można zastosować wygodną odpinaną protezę na 2 lub 4 implantach. Dzięki mocowaniu na specjalne zaczepy do implantów, proteza jest zupełnie nieruchoma. Mimo, iż w pewnej części opiera się na dziąsłach, znaczna część siły powstającej podczas przeżuwania przenoszona jest na implanty.

   Innym sposobem jest wszczepienie 5 lub 6 implantów, które umożliwiają na stałe zamocowanie zębów. W tym przypadku żadna siła nie naciska na dziąsła, tylko na implanty. Pacjent ma wrażenie, że znów posiada swoje zęby, co ma niebagatelny wpływ na jego doskonałą kondycję psychofizyczną.

Więcej kości? Proszę bardzo!
   Trudnością w przeprowadzeniu wszczepienia implantów może być mała ilość tkanki kostnej. Dla nas nie stanowi to problemu, ponieważ stosujemy techniki, które zwiększają obszar pożądanej tkanki kostnej. Jest ona tak ważna, ponieważ zapewnia prawidłowe funkcjonowanie zębów osadzonych na implantach.